Belangrijke informatie voor gebruikers van Supernova (versie 15 en 16) in combinatie met Windows 10

Supernova 15:

Let op, dit bericht is alleen relevant voor gebruikers van Windows 10. Indien u Windows 7 of Windows 8.1 gebruikt is dit bericht voor u niet van toepassing.

Microsoft, de maker van Windows 10, is bezig met het versturen van een update voor Windows 10 naar alle Windows 10 gebruikers. Dit heet de ‘Fall Creators Update’.

Hoe kunt u zien dat u Windows 10 gebruikt? Kijk in het startmenu onder ‘Instellingen’ en vervolgens bij ‘Systeem’, daar staat welke Windows editie u heeft.

Gebruikt u geen Windows 10, dan is onderstaande informatie op dit moment niet van belang voor u. Op het moment dat u wel Windows 10 gaat gebruiken, dan is deze informatie wel relevant.

Volgens de informatie van Optelec bent u gebruiker van een Dolphin software pakket versie 15. Het gaat om Supernova vergroting, Supernova vergroting + spraak, Supernova vergroting + schermlezer of Dolphin Schermlezer. Gebruikt u deze software niet of heeft u reeds Supernova versie 16, dan is dit bericht niet van toepassing voor u. Om te zien welke Supernova versie u heeft: Klik in het Supernova regelpaneel op ‘Help’ en selecteer vervolgens de optie ‘Info’, u ziet nu welke versie Supernova er geïnstalleerd is.

Uw Supernova versie werkt niet meer als u eenmaal de ‘Fall Creators Update’ heeft geïnstalleerd. Windows zal eerst vragen of er geïnstalleerd mag worden. U kunt de ‘Fall Creators Update’ tegenhouden door deze Windows Update niet te laten installeren. Deze vraag zal dan iedere keer terugkomen. U zult daarom op niet al te lange termijn moeten upgraden naar Supernova versie 16.

Informeer bij Optelec naar de mogelijkheden voor vergoeding van een upgrade via de zorgverzekeraar.

Hebt u toch de ‘Fall Creators Update’ geïnstalleerd, kunt u met de volgende stappen terug keren naar de voorgaande versie van Windows:

  • Ga in Windows naar ‘Instellingen’,
  • Vervolgens naar ‘Bijwerken en beveiliging’
  • Vervolgens naar ‘Systeemherstel’
  • Klik hier op de knop ‘Aan de slag’ onder het kopje ‘Teruggaan naar de eerdere versie van Windows 10’.

U gaat nu terug naar de Windows versie van voor de update en Supernova werkt weer. Let wel op dat Windows de vraag om de update uit te voeren zal blijven herhalen, elke keer als de computer opnieuw wordt opgestart.

Heeft u vragen over deze update en de gevolgen ervan? Stuur dan uw vraag naar onze afdeling Support via support@optelec.nl


Supernova 16:

Let op, dit bericht is alleen relevant voor gebruikers van Windows 10. Indien u Windows 7 of Windows 8.1 gebruikt is dit bericht voor u niet van toepassing.

Microsoft, de maker van Windows 10, is bezig met het versturen van een update voor Windows 10 naar alle Windows 10 gebruikers. Dit heet de ‘Fall Creators Update’.
Hoe kunt u zien dat u Windows 10 gebruikt? Kijk in het startmenu onder ‘Instellingen’ en vervolgens bij ‘Systeem eigenschappen’, daar staat welke Windows editie u heeft.

Gebruikt u geen Windows 10, dan is onderstaande informatie op dit moment niet van belang voor u. Op het moment dat u wel Windows 10 gaat gebruiken, dan is deze informatie wel relevant.

Volgens de informatie van Optelec bent u gebruiker van een Dolphin software pakket versie 16. Het gaat om Supernova vergroting, Supernova vergroting + spraak, Supernova vergroting + schermlezer of Dolphin Schermlezer. Gebruikt u deze software niet dan is dit bericht niet van toepassing voor u. Om te zien welke Supernova versie u heeft: Klik in het Supernova regelpaneel op ‘Help’ en selecteer vervolgens de optie ‘Info’, u ziet nu welke versie Supernova er geïnstalleerd is.

Wij verwachten dat de ‘Fall Creators Update’ geen probleem geeft als u de laatste versie van Supernova versie 16 gebruikt. Dat is versie 16.05. Volg onderstaande stappen om te zorgen dat u de laatste versie van Supernova geïnstalleerd hebt.

Klik in het Supernova regelpaneel op Help en selecteer hier de optie ‘Controleer op updates’.

Heeft u vragen over deze update en de gevolgen ervan? Stuur dan uw vraag naar onze afdeling Support via support@optelec.nl

 

20-10-2017

Telefoon: 088-6783555

Door op verzend te klikken bevestigt u de Privacy policy te hebben gelezen en begrepen.